Şirket Haberleri

Trakya Cam ve Soda hisselerinde satış

Şişe Cam, İş Yatırım’ın yaptığı işlemler ile ilgili açıklamada bulundu

Şişecam tarafından KAP’ a yapılan açıklamada, likidite sağlayacılığı kapsamında İş Yatırım’ın Trakya Cam ve Soda Sanayi hisseleri ile ilgili olarak yaptığı satış işlemi ile ilgili bilgi verdi.
Şirketten gelen açıklamalar şöyle,

Bu işlem Şirketimizin 18 Eylül 2015 tarihindeki özel durum açıklamasında belirtildiği üzere Likidite Sağlayıcılığı işlemleri kapsamında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye verdiği alım hakkı nedeniyle gerçekleştirilmiştir. Bahsi geçen alım hakkının fiyatı ve adedi dönem içerisinde gerçekleşen bedelsiz sermaye artırımı ve temettü ödemesi nedeniyle 3.117.318 adet ve pay başına 1,6226 TL olarak belirlenmiştir. İşlem sonrası Trakya Cam hissesinde sahip olunan pay yüzde 69.38 oranındadır.

Bu işlem Şirketimizin 14 Ekim 2015 tarihindeki özel durum açıklamasında belirtildiği üzere Likidite Sağlayıcılığı işlemleri kapsamında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye verdiği alım hakkı nedeniyle gerçekleştirilmiştir. Bahsi geçen alım hakkının fiyatı ve adedi dönem içerisinde gerçekleşen bedelsiz sermaye artırımı ve temettü ödemesi nedeniyle 1.136.364 adet ve pay başına 3,8424 TL olarak belirlenmiştir. İşlem sonrası Soda Sanayi hissesinde sahip olunan pay yüzde 60.80 oranındadır.

Yorumlar için tıklayın
Yukarı