Şirket Haberleri

Torunlar GYO’dan dava açıklaması

Torunlar GYO, Torun Center ile ilgili yürütmenin durdurulmasına dair karara itiraz etti

Torunlar GYO tarafından KAP’a yapılan açıklamada, Torun Center ile ilgili yürütmenin urdurulmasına dair karara itiraz edildiği bildirildi.

Şirket’ten yapılan açıklama şöyle,
“Bazı yayın organlarında, Torun Center Projesinin planlarının iptal edildiği ve 12 Temmuz 2016 tarihinde mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğine dair haber yer almaktadır. Konuya ilişkin olarak Şirketimizin Ali Sami Yen Stadının bulunduğu arsa üzerinde gerçekleştirdiği “Torun Center” adlı proje beş Bloktan oluşmaktadır. Beş bloktan dördünün inşaatı tamamlanmış, bir bloğun imalatı ise bağımsız bölümler içindeki tefriş işlemleri dışında tamamlanmıştır. Yapımı tamamlanan dört bloktan üçünün Yapı Kullanma izin belgesi alınmış, sosyal tesis vasfında bulunan bir bloğun da yapı kullanma izin belgesi verilmesi için ilgili belediyesine müracaat edilmiştir.

Haberlerde yer alan karar, Projenin bulunduğu arsanın “imar planı” ile ilgili yürütmenin durdurulmasına ilişkin karar olup, inşaat ruhsatı ile ilgili açılmış bir dava bulunduğu bilgisi şirketimizde mevcut değildir. Yürütmenin durdurulmasına dair verilen karara İstanbul Bölge İdare Mahkemesi nezdinde itiraz edilmiştir.”

Yorumlar için tıklayın
Yukarı